ROWEROWA OSADA

wypożyczalnia rowerów
autorskie trasy i ścieżki

TRASY ROWEROWE

trasy rowerowe
TRASA NR. 1

BIAŁA WISEŁKA - PRZYSŁOP - CZARNA WISEŁKA

KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ INTERAKTYWNĄ MAPĘ

Jedna z naszych najpopularniejszych tras rowerowych – idealna na pierwszą przejażdżkę po Beskidach. Wyjeżdżając z naszej wypożyczalni kierujemy się w kierunku Wisły Czarne okrążając  Jezioro Czerniańskie wjeżdżamy w drogę asfaltową idącą wzdłuż potoku Białej Wisełki. Na końcu ścieżki wjeżsżamy w szutrową drogę tzw. Stokówkę która biegnie zboczami Baraniej Góry. W pewnym miejscu na tym odcinku trasy będziemy się znajdować ponad 1000 m n.p.m. W około 2/3 naszej wycieczki dojedziemy do Schroniska PTTK Przysłop, gdzie czeka na nas pyszne jedzonko oraz piwko (bardzo dobre piwa bezalkoholowe). Po krótkim odpoczynku udajemy się wzdłuż kolejnego źródła rzeki Wisły czyli Czarnej Wisełki dojeżdżamy do Zapory w Czarnym i tą samą drogą publiczną wracamy do Rowerowej Osady.    

trasy rowerowe
TRASA NR. 2

KUBALONKA - STOŻEK - SOSZÓW - JAWORNIK

KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ INTERAKTYWNĄ MAPĘ

Najlepsze trasy rowerowe są w górach, żeby się tam dostać trzeba przejechać kawałek asfaltem;) Jedziemy więc drogą asfaltową w kierunku osiedla na Kubalonce (mijamy po drodze Zameczek Prezydenta RP). Zaraz za osiedlem mamy wjazd na drogę przeciwpożarową idącą w kierunku przełęczy Łęczecko. Warto tutaj się zatrzymać na chwilę żeby móc podziwiać piękny widok na pobliskie doliny. Przy dobrej pogodzie widać z tego miejsca Tatry. Ruszamy dalej leśnym trawersem w kierunku Schroniska PPTK Stożek, następnie szczytami jedziemy aż do Soszowa z którego zjeżdżamy w kierunku dzielnicy Jawornik. Teraz pozostał nam ostatni odcinek trasą rowerową wzdłuż rzeki Wisły aż dojedziemy z powrotem do wypożyczalni.

trasy rowerowe
TRASA NR. 3

KUBALONKA - BUKOVEC - ISTEBNA - STECÓWKA

KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ INTERAKTYWNĄ MAPĘ

Wkrótce opis…

trasy rowerowe
TRASA NR. 4

CIEŃKÓW - WYŚNI PRZYSŁOP - CZARNA WISEŁKA

KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ INTERAKTYWNĄ MAPĘ
Ciężko o bardziej malowniczą ścieżkę niż tą prowadzącą przez Cieńków. Zaczynamy od najtrudniejszej części wycieczki – stromym podjazdem najpierw po betonowych płytach, potem szutrami wdrapując się na prawie 700m n.p.m. do Ranczo Cieńków, gdzie oprócz pysznego jedzonka i piwka, możecie zobaczyć pasące się koniki. Jadąc dalej w górę przez malownicze łąki i lasy mijamy klimatyczny Bar Wyśni, po czym odbijając w prawo wjeżdżamy na tzw. stokówkę która poprowadzi nas aż do Schroniska PTTK Przysłop, tam czeka nas pyszna kuchnia i chłodne piwko (polecamy czeskie bezalkoholowe). Stamtąd pozostało nam już niecałe 15km do wypożyczalni, prawie połowę tego dystansu pokonamy jadąc wzdłuż potoku Czarnej Wisełki, potem okrążymy Jezioro Czerniańskie z północnej strony i wrócimy do naszej wypożyczalni.
trasy rowerowe
TRASA NR. 5

STECÓWKA - ZAOLZIE - OLECKI - KUBALONKA

KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ INTERAKTYWNĄ MAPĘ

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, wytyczyliśmy trasę dla rowerów trekkingowych oraz dla rowerów z przyczepką lub fotelikiem rowerowym. Całość trasy prowadzi przez drogi asfaltowe bądź płyty betonowe. Szczególnie bajecznym widokiem jest zjazd ze Stecówki w kierunku Zaolzia gdzie możemy zobaczyć piękną wieś Istebna z całym jej urokiem. Wycieczkę pokonamy jadąc drogami publicznymi jednak większa jej część jest małego ruchu drogowego. 

Scroll to Top